Orbital
Orbital siłownia
Orbital siłownia

Fitness klub Orbital

Rzeszów, ul. Podpromie 10,

tel. (numer chwilowo nieczynny) / mail: biuro@orbital-fitness.pl
Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 8.00-22.00
sobota: 8.00-16.00
niedziela: 10.00-15.00
 
Orbital fitness
Orbital fitness
Orbital masaż
Orbital masaż

Eksperci radzą: Rady na dobry początek

Nie ma cudownych środków odchudzających, czy modelujących naszą sylwetkę. Jedynie systematyczna aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta pozwolą uzyskać pożądany efekt. Jeżeli chcemy efektywnie ćwiczyć na siłowni musimy znać cel treningu i odpowiednio dobrać plan treningowy, dostosować intensywność i częstotliwość, a w szczególności prawidłowo wykonywać ćwiczenia.
  • Zanim przystąpisz do treningu skonsultuj się z lekarzem i upewnij się czy nie masz przeciwwskazań do treningu na siłowni.
  • Zadbaj o właściwy ubiór. Bardzo istotnym elementem jest odpowiednio dobrane obuwie. Musi być wygodne i z przeznaczeniem do danej dyscypliny.
  • Przychodząc na pierwszy trening, lub zmieniając siłownię skorzystaj z pomocy instruktora.
  • Przestrzegaj zasad i regulaminu panujących na siłowni.
  • Pamiętaj o prawidłowo przeprowadzonej rozgrzewce, ma ona duży wpływ na efektywność treningu, a zwłaszcza zapobiega kontuzjom.
  • Dostosuj trening do swojego stopnia wytrenowania.

Podstawą skutecznego treningu jest prawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń, jeżeli nie jesteś pewien jak wykonać dane ćwiczenie skorzystaj z porady instruktora.
Regeneracja jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o efektywności treningu, powinna być ściśle powiązana z intensywnością.
Pamiętaj, że instruktorzy w klubie są po to aby Ci doradzić i pomóc w prawidłowym treningu, więc bez obaw korzystaj z ich pomocy.